Aanleg mindervalide visplek in Zuigerplas

terug naar overzicht

Maandag, 14 april 2014

Mindervalide sportvissers hebben al eerder aangegeven dat ze graag in de Zuigerplas wilde vissen maar daarbij gehinderd werden door de ontoegankelijkheid van de plas. Enkele enthousiaste leden van de HSVL hebben de koppen bij elkaar gestoken en zijn in overleg gegaan met Staatsbosbeheer. Die stelden enkele strikte voorwaarden. De leden van de HSVL zijn hiermee aan de slag gegaan en hebben vlak bij de parkeerplaats een vis plek ontworpen speciaal voor onze gehandicapte sportvrienden.

Zo mochten er geen steigers worden gebouwd en mocht de oever niet verwijderd worden.

In een volgend overleg werden de plannen door Staatsbosbeheer goedgekeurd en waren beide partijen het eens over de aanleg van een hengelplaats voor invalide sportvissers. 

Het eens worden en de aanleg zijn twee verschillende zaken. In samenwerking met Staatsbosbeheer en de leden van HSVL 
aangevuld met de technische kennis van Vosinfra, kon op 22 maart jl. dan toch de schop de grond in. Er waren nieuwsgierige bezoekers die met vragen kwamen over de werkzaamheden. Een kleine 100 meter verderop zat een Poolse sportvisser die ook kwam kijken wat er gebeurde. Na met handen en voeten gebaren te hebben uitgelegd wat er gaande was, besloot Gregor om de handen uit de mouwen te steken en ongevraagd zijn steentje bij te dragen. Een prima idee en goed voor wederzijds begrip. 

De werkzaamheden duren tot en met 12 april 2014. Er komt een officieel tintje aan de opening.


Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies